Anasayfa » HUKUK FAKÜLTELERİ » Dünyanın En İyi Hukuk Fakülteleri

Dünyanın En İyi Hukuk Fakülteleri

Hukuk fakültelerinin ders içerikleri arasında Ceza Hukuku, Adli Tıp ve Özel Borç İlişkileri yer alıyor. Medeni yargılama, hukuki metin yazma ve Avrupa Birliği Hukuku da bu fakültelerin müfredatında yer alan derslerdir. Merak edenler için dünyanın en ünlü 20 hukuk fakültesini derledik.

1. Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Amerika Birleşik Devletleri’nin Cambridge eyaletinde yer alan kul 1817 yılında açıldı. Amerika’nın en eski ve en köklü hukuk fakültelerinden biri olan Harvard Üniversitesi’nden birçok ünlü isim mezun oldu. Bu isimlerin başında Barack Obama ve eşi Michelle Obama yer alıyor. Tıklayınız


2. New York Üniversitesi Hukuk Fakültesi – NYU

New York’un en eski hukuk fakültesi 1835 yılında Aşağı Manhattan’da kuruldu. Amerika’nın en nitelikli okullarından biri olan fakülteden bu zamana kadar birçok ünlü isim mezun oldu: O isimlerden bazıları: Demetri Martin, John F. Kenmedy Jr., Elihu Root, Samuel J. Tilden ve Raymond Lohier.U.S News and World Report’un 2019 yılı için hazırladığı en iyi hukuk fakülteleri listesinde 6. sırada olan New York Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin LLM programını tanıtacağız. Birleşik Devletler’in kuzeydoğusunda New York eyaletinde bulunan üniversitenin LLM programı hukuk mezunları arasında önemli bir yerde bulunmaktadır. LLM programı açısından birçok seçeneğe sahip bu okulu biraz tanıtalım: Tıklayınız


3. Yale Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Öğrenci kontenjanı sadece 25 olan fakülte, Amerika’nın en seçkin okullarından biridir. 1824 yılında kurulan fakülteden Hilary Clinton, Samuel Alito ve Alex Azar başta olmak üzere birçok ünlü politikacı Yale Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.


4. Indiana Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Değerli okuyucularımız için seçtiğimiz üniversite Amerika’nın en eski hukuk okullarından biri olan Indiana Üniversitesi Maurer Hukuk Fakültesi. Kaliteli hukuk yüksek eğitim hocalarına ve ABD’nin en saygı duyulan programlarından birine sahip olduğunu iddia eden Indiana Üniversitesi Hukuk Fakültesi LL.M. Programı 110 farklı ülkeden 6,000 öğrenci nüfusuna sahiptir.


5. Columbia Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Merhaba, siz değerli okuyucularımıza LL.M. programını tanıtmak için seçtiğimiz hukuk fakültesi U.S News and World Report’un 2019 yılı için hazırladığı en iyi hukuk fakülteleri listesinde 5. sırada yer alan Columbia Üniversitesi Hukuk Fakültesi. Columbia Üniversitesi Amerika’nın kuzeydoğusunda, New York Eyaleti’ne bağlı Manhattan’da yer alır ve Ivy League diye anılan Amerika’nın en iyi 8 üniversitesinden biridir.


6. Vanderbilt Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Merhaba, bu hafta sizlere LLM programını tanıtmak için seçtiğimiz hukuk fakültesi U.S News and World Report’un 2019 yılı için hazırladığı en iyi hukuk fakülteleri listesinde 18. sırada yer alan Vanderbilt Üniversitesi Hukuk Fakültesi. Okul, Amerika Birleşik Devletleri’nin güneydoğu bölgesinde yer alan Tennessee eyaletinde, eyaletin başkenti Nashville şehrinde yer alıyor.


7. Maryland Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Maryland Üniversitesi Francis Carey Hukuk Fakültesi 1816’da kurulan okul Baltimore’un merkezinde konumlanmaktadır. Ülkenin üçüncü en eski hukuk fakültesi olmakla birlikte yenilikçi programları mevcuttur. Ayrıca kampüs kendi çağına ayak uydurmakta; yeni inşa edilen öğrenci konutları, tur havuzu, spor salonları olan son teknoloji bir öğrenci merkezi, bir dizi yeni restoran ve iki büyük tiyatro, ünlü İç Liman bölgesinden sadece birkaç blok ötede canlı bir muhitle iç içe bulunmakta.


8.  Stanford Hukuk Fakültesi

Amerika’nın üst düzey okullarından biri olan Stanford Hukuk Fakültesi 1893 yılında kuruldu. Kontenjanı 250 öğrenci olan okulun ana binası Connetticut eyaletinde yer alıyor.

9. Duke Üniversitesi Hukuk Fakültesi

  • Duke Hukuk Okulu’na geldiğinizde, hukukun yoğun ve işbirlikçi bir keşfinde bir meslektaş olursunuz.

Kaynaklar; amerikadahukuk.com

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir