Anasayfa » ÖRNEK DİLEKÇELER » Savcılık Şikayet Dilekçesi Örneği-Konut dokunulmazlığının ihlali, Hakkı olmayan yere tacavüz ve Mala zarar verme suçları.

Savcılık Şikayet Dilekçesi Örneği-Konut dokunulmazlığının ihlali, Hakkı olmayan yere tacavüz ve Mala zarar verme suçları.

…………. Cumhuriyet Başsavcılığı’na

 ………

 

Müşteki              :

………- T.C. ………………..

 

Vekili                 : 

Av. …………………

(Adres antette)

Şüpheli              :

 

Şüpheli sayısı ve kimlik bilgileri bilinmemektedir.

 

Konu                 :

Konut dokunulmazlığının ihlali, hakkı olmayan yere tacavüz ve mala zarar verme suçunu işleyen şüpheli ve ya şüpheliler hakkındaki şikayetimizden ibarettir.

Suç                    :

Konut dokunulmazlığının ihlali, mala zarar verme, hakkı olmayan yere tacavüz

 

Açıklamalar        :   

 

         Muris ………… ın vefatı sebebiyle müvekkilimize ve iki kardeşine miras kalan …………….. adresindeki müstakil ev ve bahçeden oluşan taşınmaz bilinmeyen bir tarihten beri sayıları ve kimlik bilgileri tarafımızca bilinmeyen şahıslar tarafından kapının kırılması suretiyle alıkonulmuştur ve fuzuli şagillerin söz konusu taşınmaza yerleştikleri tarafımızca tespit edilmiştir. Gerek müvekkil gerekse de diğer mirasçıların yurtdışında yaşamaları sebebiyle söz konusu konut dokunulmazlığının ihlalinden daha yeni haberdar olmuşlardır. Müvekkilimiz söz konusu taşınmazın boşaltılmasına yönelik şüphelilerle defalarca  sözlü olarak görüşmesine rağmen herhangi bir sonuç alamamıştır. Bu nedenle iş bu şikayeti yapma zorunluluğu hasıl olmuştur.

 

Hukuki Sebepler : TCK. md. 116, md. 152, md. 154 ve ilgili yasal mevzuat.

 

Sübut Deliller     : İş bu şikayet ile ilgili delillerimiz aşağıdaki gibidir.

 

1-) Söz konusu taşınmaza ilişkin tapu kayıtları,

2-)Tanık beyanı(Dinlenilmesine karar verilmesi halinde tanık isim ve adresleri bildirilecektir)  

 

Sonuç Ve İstek   : Şikâyetimizin kabulü ile söz konusu taşınmazı alıkoyan şüphelilerin tespit edilerek  haklarında eylemlerine uyan konut dokunulmazlığının ihlali, hakkı olmayan yere tacavüz ve mala zarar verme suçlarından kamu davası açılmasına karar verilmesini saygıyla vekaleten arz ve talep ederiz. 03.02.2022

                                                               Müşteki ……….

 Vekilleri

                                      Av. ……………..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir