Gündem
Anasayfa » GÜNCEL » Hükümlülerin İyi Hal Değerlendirme Süresinde Değişiklik

Hükümlülerin İyi Hal Değerlendirme Süresinde Değişiklik

Resmi Gazetede bugün yayımlanan GÖZLEM VE SINIFLANDIRMA MERKEZLERİ İLE HÜKÜMLÜLERİN DEĞERLENDİRİLMESİNE DAİR YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK ile hakkında daha önce iyi hal kararı verilmeyen hükümlü yönünden denetimli serbestlik ve koşullu salıverme için yeniden yapılacak iyi hal değerlendirme süresi 6 aydan 3 aya indirilmiştir.

GÖZLEM VE SINIFLANDIRMA MERKEZLERİ İLE HÜKÜMLÜLERİN DEĞERLENDİRİLMESİNE DAİR YÖNETMELİK 29.12.2020 tarihli Resmî Gazete’de 31349 sayı ile Yayımlanmıştı.

29.12.2020 tarihli ve 31349 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Gözlem ve Sınıflandırma Merkezleri ile Hükümlülerin Değerlendirilmesine Dair Yönetmeliğin 17 nci maddesinin ikinci fıkrasında iyi hal kararı verilmeyen hükümlü yönünden denetimli serbestlik ve koşullu salıverme için yeniden yapılacak iyi hal değerlendirme süresi 6 aydı. Bu süre değişiklik ile 3 aya düşürülmüştür.

GÖZLEM VE SINIFLANDIRMA MERKEZLERİ İLE HÜKÜMLÜLERİN DEĞERLENDİRİLMESİNE DAİR YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 29/12/2020 tarihli ve 31349 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Gözlem ve Sınıflandırma Merkezleri ile Hükümlülerin Değerlendirilmesine Dair Yönetmeliğin 17 nci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “kuruma” ibaresi “kurumuna”, “altı” ibaresi “üç” olarak değiştirilmiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir